Okolí objektu

Cca 1,5 km je vzdálena chráněná přírodní památka „RASUVEŇ“. Jedná se o smíšený prales jedlobukového typu na skalnatém svahu v kat.ú. Bory. Je zde k vidění zejména bukový porost s příměsí dalších dřevin ve stáří více jak 150 let.

Obec Bory – přírodní památka „MRÁZKOVA LOUKA“ nacházející se cca 3 km od chaty v kat.ú. Bory. Jedná se o nejstarší chráněné území přírody na velkomeziříčsku a jde o podmáčené rašelinné louky se vzácnými druhy rostlin.

Vodní nádrž Mostiště – přehrada se sypanou hrází na řece Oslavě a slouží jako zásobárna pitné vody pro Velké Meziříčí a jeho okolí. Vzdálenost 11 km.

Obec Netín – dominantu obce tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie – původně gotická stavba. V nedávné době byl zcela opraven a jeho osvětlení ve večerních hodinách září do širokého okolí. V blízkosti kostela se nachází Křížová cesta na jejímž konci stojí hrobka s tělesnými pozůstatky majitelů velkomezeříčského zámku – rodu Podstatzští-Lichtensteinové. Vzdálenost cca 6 km.

Obec Dědkov – známá svým nejvyšším kopcem v okolí (694 m n.m) hojně využívána v zimním období lyžaři – sjezdovka. Vzdálenost 15 km.

Rosička – obec v nadmořské výšce 645 m . Je to dobrý tip na cyklistický výlet. V obci je na nejvyšším kopci rozhledna vysoká 24m. Odhodláte–li se až nahoru, budete odměněni nádhernými pohledy po celé vysočině. Vzdálenost 24 km.

Obec Obyčtov – nejvýznamnější památkou a současně dominantou obce je kostel Panny Marie, který byl v roce 1735 vystavěn podle plánů Jana Blažeje Santiniho Achila. Vzdálenost 9 km.

Další tipy na výlet

Katalog ubytování - penziony, chalupy, hotely a další nabídka ubytování na Lipně